Ден 1: Отпътуване от София в 8:00 часа от пл. „Александър Невски“ от страната на Художествената академия като за този ден пътуващите трябва да си вземат храна и вода. Пристигане следобед в хотел Лонгоз 3*, част от комплекс „Камчия“. Настаняване и запозване с базата. Тест по езика с цел уточняване на нивото на владеенето му и разпределянe на децата по групи. Вечеря. Нощувка.
Ден 2-7: Закуска. Време за слънце, плаж и море! Курортът Камчия се намира в уникален природен парк като съчетава гора, река, морски дюни и море. Плажът на Камчия – един от най живописните на българското крайбрежие – широка, безлюдна, плажна ивица от златист, мек и ситен пясък. Плажът е оборудван с душове и съблекални, площадки за волейбол и футбол, спасител, медицински пункт. Обяд. Езиково обучение по немски език. Следобедна закуска. Време за спортни активности, викторини, състезания и други забавления с нашите аниматори. Вечеря.Нощувка.
Ден 8: Закуска. Отпътуване за София. Пристигане следобед.
   
 
Летен езиков лагер Камчия, България
Пакетна цена за 7 нощувки: 835 лева на дете до 18г.
 
Цената е формирана при минимум 40 пълноплащащи участници!
 
Посочените цени са пакетни в лева на дете и включват:
    - Транспорт с лицензиран автобус;
 
    - 7 нощувки в хотел Лонгоз 3*, Камчия – настаняване в стаи с по 4 и 5 легла;
 
    - Изхранване на база All inclusive Light. Бюфет с напитки и вода, чай и разтворими сокове по време на хранене. 
 
    - 25 учебни часа езиково обучение по немски език / английски език с преподаватели, чийто майчин език е немски или английски език;
 
    - Използване на басейн – по 1 тренировка на ден;
 
    - Използване на тенти/чадъри на плажа;
 
    - Оградена зона на плажа с волейболни и футболни игрища;
 
    - Използване на спортна площадка;
 
    - Осигуряване на спортно оборудване (топки за волейбол, футбол, баскетбол и т.н);
 
    - Използване на танцова зала с огледала и вентилация (до 2 часа на ден);
 
    - Богата анимационна програма с професионални аниматори – състезания, викторини, спортни събития;
 
    - Wi-Fi във фоайето;
 
    - 24 часова охрана на лагера;
 
    - Курортна такса;
 
    - Застраховка злополука;
 
    - Представител на туристическа агенция Велбург ООД;
 
 
Пакетната цена НЕ включва:
    - Депозит при пристигане: 40 лева (Сумата се възстановява при липса на щети при заминаване на групата);
 
    - Доплащане за двойно настаняване: 16 лева на ден;
 
    - Доплащане за тройно настаняване: 4 лева на ден;
 
    - Допълнителни екскурзии: очаквайте скоро!
 
    - Разходи от личен характер;
 
    - Застраховка „Отмяна на пътуване“
 
 
Посочената по – горе програма е примерна и е възможно да бъде разместена, тъй като е зависима от метеорологичните условия!
 
  
 
    За резервации са необходими 3 имена на детето, дата на раждане, както и:
    - Депозит в размер 200 лева от пакетната цена при резервация; 
 
    - Доплащане до 15 дни преди датата на отпътуване ; 
 
Сумите са платими в лева в офиса на туристическа агенция Велбург ООД или по банков път. Банковите сметки можете да видите ТУК
Допълнителна информация:
    - Минимален брой за провеждане на програмата: 40 участници; 
 
    - Срок за уведомяване при недостигнат минимален брой туристи – 10 дни преди датата на отпътуване. 
 
    - Туроператорът е сключил застрахователен договор по чл. 97 от Закона за туризма с номер на застрахователната полица за сключена задължителна застраховка "Отговорност на туроператор" № 00088491/13062010010323 и дата 25.04.2020г към ЗК „Лев Инс“ АД; 
 
 
 
								1. Къде се настаняват децата по време на лагера? -  Лагерът се провежда в хотел Лонгоз 3* - модерна, пететажна сграда, заобиколена от гора, която осигурява всичко необходимо за пълноценна и разнообразна активна почивка на децата.
2. В какви стаи се настаняват децата? – Децата се настаняват в стандартни стаи с 4/5 единични или двуетажни легла. (По желание срещу доплащане може да предложим двойно и тройно настаняване). Всички стаи разполагат с телевизор, хладилник, телефон, тераса (маса и столове на терасата), самостоятелна баня (със сешоар). Денонощно има топла и студена вода.
3. Кога се сменя спалното бельо? – Един път на седем дни. Стаите се почистват ежедневно.
4. Какво представлява изхранване на база „All inclusive Light"? – 5 хранения на ден на бюфет с напитки, включени по време на хранене (сок, чай, вода) в основния ресторант на хотела. Закуска от 08:00 – 10:00 часа, обяд от 12:00-14:00 часа, следобедна закуска в 16:00 часа, вечеря от 18:00-20:00 часа. Осигурява се и късна закуска след вечеря. Менюто съдържа пресни плодове и зеленчуци.
5. Как протича езиковото обучение? - Езиковото обучение представлява разговорен курс по немски език. Под формата на игри, проекти и задачи учениците свикват с езика и започват да се забавляват и да общуват на вече не чуждия за тях език.
6. Как се разпределят децата по групи? - След пристигането на учениците се прави тест по съответния език. На базата на показаните знания учениците се разпределят в групи по 10 – 15 деца.
7. Включени ли са учебните материали и какво трябва ученикът да си вземе от вкъщи? - Всички учебни материали и пособия децата получават на място от представителя на туристическа агенция Велбург ООД.
8. Колко ръководители има в една група? - С групите пътува по 1 ръководител / учител на всеки 15 деца.
9. Има ли представител на Велбург ООД? - Да, с всяка група пътува по един наш представител.
10. Кога и как мога да се свързвам с тях? - Преди отпътуването родителите получават по имейл информация, относно отпътуването, както и името и телефонния номер на нашия представител.